• 87 4232143
  • lo2.pisz@powiat.pisz.pl
  • Pisz, Polska
informacje
Poznaj Polskę z II LO

Poznaj Polskę z II LO

Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe na realizację zadania w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”.

Przyznane przez Ministra środki finansowe przeznaczone zostały na dofinansowanie 2 wycieczek organizowanych przez II Liceum Ogólnokształcące w Piszu.

Wycieczka jednodniowa odbyła się 1 czerwca 2022. 44 uczniów naszej szkoły pojechało do Warszawy. Była to wycieczka edukacyjna, uczniowie poznali historię i topografię Łazienek Królewskich podczas gry terenowej „Wehikuł czasu”, uczestniczyli w lekcjach laboratoryjnych biologii, chemii i robotyki w Centrum Nauki Kopernik oraz poznali życie i twórczość Leonardo Da Vinciego podczas zwiedzania wystawy Multi-Sensorycznej w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Na to przedsięwzięcie otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 5000,- złotych.

Wycieczka pięciodniowa odbyła się w dniach 6 czerwca – 10 czerwca 2022. 38 uczniów było w Auschwitz, Wadowicach, Zakopanem, Krakowie i Zatorze.

Realizację programu wycieczki zaczęliśmy od zwiedzania Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu gdzie uczniowie po przekroczeniu bramy obozowej przeszli drogę każdego więźnia, który znalazł się w obozie od chwili rejestracji, aż do śmierci. Tego samego dnia zajechaliśmy do Wadowic, odbyliśmy krótki spacer i zaszliśmy na słynne kremówki papieskie.

Po wyczerpującym dniu zakwaterowaliśmy się w Domu Wczasowym „Pasternik” w Małym Cichym.

Drugi dzień wycieczki poświęciliśmy na spacer z przewodnikiem po Dolinie Kościeliskiej i Zakopanem, odwiedziliśmy wąwóz Kraków, dowiedzieliśmy się o fenomenie stylu zakopiańskiego podczas zwiedzania Muzeum Koliba i twórczości Karola Szymanowskiego w Willi Atma.

Podczas trzeciego dnia realizowaliśmy cel: upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Uprawialiśmy wspinaczkę na trasie Sucha Bela w Słowackim Raju, odpoczywaliśmy na polanie Klasztorisko i przeprawialiśmy się przełęczą Hornadu.

Czwarty dzień to lekcja geografii i historii, odbyliśmy je zwiedzając przepiękny Zamek Orawski i Demianowską Jaskinię Wolności. Dzień zakończyliśmy góralskim ogniskiem i pakowaniem.

Piąty dzień zaczął się wcześnie. Już o 6:30 było śniadanie i wyjazd do Krakowa. Pobyt w Krakowie zaczęliśmy od zwiedzania Fabryki Emalii Oskara Schindlera, następnie spacer po Starym Mieście, Sukiennicach i Galerii Sztuki Polskiej w Sukiennicach. Po pięknym Krakowie jeszcze zdążyliśmy do Zatoru na 3 godzinną zabawę w Parku Rozrywki Energylandia. Wycieczka zakończyła się o 2 w nocy 11czerwca 2022. Na to przedsięwzięcie otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 15000,- złotych.

0Shares
ESA
Edukacyjna Sieć Antysmogowa
Nie, dziękuję
100% bezpieczna strona
Skip to content