• lo2pisz@gmail.com
  • Pisz, Polska

Dyplomy za udział w akcjach społecznych historycznych

Projekt edukacyjny Krokus

Nasza szkoła wzięła udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym Krokus. Za nami pierwszy etap projektu. Posadziliśmy cebulki  żółtych krokusów. Projekt Krokus to ważna i wartościowa inicjatywa, która została rozpoczęta przez Fundację Holocaust and Education Trust Ireland, a jej celem jest upamiętnienie dziecięcych ofiar Holokaustu. Krokusy, które zakwitają w pierwszych dniach wiosny, symbolizują pamięć o dzieciach zamordowanych w czasie Holokaustu, a także nadzieję i odrodzenie.

Narodowe Święto Niepodległości 2023

W tym roku w naszej szkole odbył się III Turniej Niepodległości dla klas pierwszych. Uczniowie uczestniczyli w programie edukacyjnym Ludzie tworzą historię  i w akcji Szkoła do hymnu.

Nasze osiągnięcia historyczne:

Uczniowie klasy IV c z wychowawczynią i nauczycielką historii Elżbietą Chrostowską 29 września wzięli udział w warsztatach ,,Pamięć w kamieniu. O cmentarzach żydowskich ” poprowadzonych przez edukatorkę Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN panią Magdalenę Ogieniewską-Małecką.

2 X 1944 to byl ostatni 63. dzien Powstania Warszawskiego. Zapalilismy znicz na grobie powstanca warszawskiego pochowanego na piskim cmentarzu Zygmunta Wilimczyka pseudonim ,,Zbik”. Klasy pierwsze uczestniczyly 22IX, 29IX i 2X w lekcjach o Powstaniu Warszawskim Przystanek Historia IPN. Uczestniczylismy tez w projekcie BohaterON.

Z rąk kuratora oświaty K.M. Nowackiego i naczelnika IPN Delegatura w Olsztynie K. Sacewicza otrzymaliśmy certyfikat.

W 81. rocznice utworzenia Armii Krajowej uczestniczyliśmy w lekcji przygotowanej przez IPN w ramach Przystanku Historia.

****************************************************************

19 lutego 2023 roku obchodziliśmy 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. W szkole odbyło się przyjęcie na którym można było zrobić sobie zdjęcie z naszym wielkim astronomem i zjeść przygotowane przez uczniów ciasta. Odbył się też w szkolnej auli konkurs w formule ,,Jeden z Dziesięciu”. Na mieście pojawiły się też przygotowane przez uczniów plakaty. Reportaż z naszych obchodów zamieściła Gazeta Piska.

****************************************************************

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2022/2023 nasi uczniowie brali udział w następujących projektach, programach i akcjach historycznych – Zapal Światło Wolności, Giganci nauki, Przez historię z Niezwyciężonymi – organizator IPN, Mamy Niepodległą – organizator Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, BohaterON, Szkoła do Hymnu, Szkoła Pamięta, Powstańcy 44-pamiętamy, Bohaterscy Żołnierze Wojska Polskiego – organizator Fundacja Kwartalnika Wyklęci.

****************************************************************

Upamiętniliśmy Dzień Polskiego Państwa Podziemnego poprzez projekt historyczno-sportowy.

Narodowe Święto Niepodległości 2022

W naszej szkole uczniowie uczestniczyli w programie artystyczno-edukacyjnym ,,Romantycy dla Niepodległej”. Wzięliśmy udział w akcji Szkoła do Hymnu. Klasy pierwsze rywalizowały w Turnieju Niepodległości. Wygrała klasa IC. Odbyły się też lekcje tematyczne na poszczególnych przedmiotach.

****************************************************************

W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego prelekcję przeprowadził dr Waldemar Brenda.

****************************************************************

Uczestniczyliśmy w uroczystości odsłonięcia w Piszu tablicy poświęconej pamięci Wojciecha Ziembińskiego oraz w okolicznościowych wykładach.

****************************************************************

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2022/2023 na fanpage’u naszej szkoły na Facebooku zorganizowaliśmy konkursy O Flagę z okazji Narodowego Święta Niepodległości dla Rodziców oraz o Józefie Piłsudskim w rocznicę urodzin i powstaniu styczniowym w 160.rocznicę wybuchu.Dwa ostatniego konkursy przeznaczone były dla wszystkich użytkowników Facebooka.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.