Rusza VI Edycja Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Powiatu Piskiego

Rusza VI Edycja Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Powiatu Piskiego organizowanej przez Zespół Szkół Nr 1 w Piszu. Zgodnie z terminarzem Ligi odbędą się 3 kolejki ligowe obejmujące 7 turniejów, łącznie 21 meczy Rundy Zasadniczej. Turnieje odbywać się będą w szkołach uczestniczących w Lidze. Wyłonione po nich 4 najlepsze zespoły rozegrają w ZS1 w Piszu Turniej Finałowy o miejsca 1 – 4 w klasyfikacji końcowej Ligi, do której udział zgłosiły w bieżącym roku:

  • Zespół Szkół Nr 1 Biała Piska
  • Liceum Ogólnokształcące w Orzyszu
  • Gimnazjum im. Adama Mickiewicza Orzysz
  • Publiczne Gimnazjum Ruciane Nida
  • Gminny Zespół Szkół Pisz
  • Gimnazjum Nr 1 Pisz
  • Zespół Szkół Nr 1 Pisz

Rozgrywki ligowe zaczynające się w przyszłym tygodniu potrwają do końca maja. Nasze dziewczęta z ZS1 w Piszu przygotowywały się do gier ligowych od dwóch miesięcy, rozgrywając mecze sparingowe oraz turnieje. W meczach sparingowych pokonały dziewczęta z Gminnego Zespołu Szkół 2:0 oraz 2:1 Liceum Ogólnokształcące w Kolnie. Dziewczęta brały udział w turniejach z okazji Dnia Kobiet. Najpierw 7 marca wystąpiły na turnieju w Orzyszu, gdzie zajęły I miejsce w kategorii open. Najważniejszym turniejem przygotowawczym do ligi był III Zimowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet w Ełku, w niedzielę 15 marca 2015. W stawce zaproszonych ośmiu zespołów dziewczęta rozegrały 3 mecze grupowe wygrywając kolejno z ANIMEX Ełk 2:1, UKS Salos Ełk 2:1 i MOSiR Grajewo 2:0. W półfinale pokonały zespół seniorski KS Masuria Volley Giżycko 2:1, a więc takim samym wynikiem jak w finale turnieju orzyskiego. Po całym dniu zawodów zostały pokonane w meczu o I miejsce przez zespół Perła Olecko – mecz finałowy odbywał się o godzinie 17. Zmęczone dziewczęta naszej szkoły nie sprostały świetnemu zespołowi seniorskiemu, który przeszedł bez straty seta przez cały turniej. Zajęcie II miejsca w turnieju jest dużym osiągnięciem naszych dziewcząt, prowadzonych przez Pana Macieja Chlewickiego. Zawodniczki te są uczennicami gimnazjum i klas I – II LO. W tegorocznej lidze naszą szkołę reprezentować będą:

Sandra Wojtowicz, Agnieszka Banach, Agata Dobrowolska, Natalia Zduńczyk, Zuzanna Dąbrowska, Aleksandra Młynarczyk, Aleksandra Kaczmarczyk, Wiktoria Karwowska, Klaudia Korwek, Natalia Sakowska, Oliwia Piotrowska i Pamela Banach.

Życzymy dziewczętom ponownego zwycięstwa w Lidze (V Edycję w ubiegłym roku wygrała reprezentacja naszego „Nowego Liceum”), którą kolejny raz swoim patronatem objął Pan Andrzej Nowicki starosta piski.

Występy w Lidze nasze dziewczyny zaczynają w czwartek, 16 kwietnia turniejem w Orzyszu.

Organizator Ligi

Maciej Chlewicki