Strona Startowa

Przedstawienie

Uczniowie klas III gimnazjum, w ramach zajęć artystycznych z plastyki, wystawiali sztukę, którą sami przygotowali od początku, począwszy od scenariusza, scenografii po choreografię. W załączeniu przedstawiamy kilka zdjęć na dowód niezwykłego talentu naszych gimnazjalistów.

Czytaj więcej...

Ocalić od zapomnienia

W październiku uczniowie II LO realizowali projekt pod opieką nauczycieli Elżbiety Chrostowskiej i Anety Ramotowskiej, pod wspólnym tytułem „ Ocalić od zapomnienia". Uczniowie uporządkowali stare cmentarze w powiecie piskim. Przed Zaduszkami odwiedzili groby, zapomniane, często zaniedbane, jednak będące śladami przeszłości ziemi, na której mieszkamy i pamiątkami po ludziach, którzy dawniej tu żyli. Opisali zapomniane cmentarze, gdzie dziś rzadko ktoś zagląda i cmentarze uznane za zabytki. Kolejnym krokiem było podjęcie działań zmierzających do uporządkowania grobów. Grupa uczniów z klasy I b LO, Kinga Chutkowska, Sara Felińska, Natalia Kowalczyk, Oskar Polak oraz Igor Żarnowski podjęli się kontynuacji projektu polegającego na uprzątnięciu i odnowie cmentarza znajdującego się we wsi Osiniak w gminie Ruciane Nida. Uczniowie otrzymali pozwolenie od Burmistrza Miasta i Gminy Ruciane Nida oraz od dyrekcji Nadleśnictwa Maskulińskie na przeprowadzenie prac porządkowych na terenie cmentarza. Poniżej prezentujemy efekty prac uczniów.

wycieczka klasowa

19 maja Uczniowie klas pierwszych II Liceum Ogólnokształcącego w Piszu wsparci sześcioma Gimnazjalistkami ( Justyną, Gabrysią, Patrycją, dwiema Nataliami i Olą) pojechali na wycieczkę do Warszawy. Zwiedziliśmy Ogród Zoologiczny i Łazienki Królewskie. W Łazienkach uczniowie zwiedzili Pałac na Wyspie. Szczególną uwagę zwróciliśmy na miejsca związane z powstaniem listopadowym : Podchorążówka, Belweder, pomnik Jana III Sobieskiego.  A odpoczywaliśmy, siedząc na ławeczkach w pobliżu słynnego pomnika Chopina autorstwa Thorvaldsena.

W Kancelarii Sejmu RP

10 maja w kancelarii Sejmu RP odbyło się posiedzenie komisji problemowej XXI Sejmu Dzieci i Młodzieży. W skład komisji weszły najwyżej ocenione w konkursie zespoły z całej Polski. Konkurs polegał na zaprojektowaniu zmian w przestrzeni punblicznej po kątem młodzieży. Nasze województwo reprezentowali Izabela Makuła i Mateusz Tabaka z klasy III c Samorządowego Gimnazjum Publicznego w Piszu. Po kilku godzinach pracy i wsparciu sejmowych legislatorów powstał projekt tegorocznej uchwały. Uczestnicy spotkania mogli zaznajomić się z procesem powstawania dokumentów sejmowych, systemem głosowania i funkcjonowania komisji problemowych. Uchwała zostanie przegłosowana 1 czerwca 2015 w dniu posiedzenia Sejmu Dzieci i Młodzieży. Dotyczyć będzie możliwości wpływu młodych ludzi na kształtowanie lokalnej przestrzeni publicznej.