Giganci programowania

wakacjezgigantami baner

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w programie “Wakacje z Gigantami”, czyli darmowych lekcjach programowania.

“Wakacje z Gigantami” to cykl 5-ciu zajęć online w formie webinaru, które mogą być dla uczniów okazją do rozpoczęcia przygody z programowaniem w trakcie przerwy wakacyjnej.  Pierwsze 4 lekcje to praktyczne warsztaty z programowania w języku Scratch lub Python. Ostatnie zajęcia natomiast poświęcone będą bezpiecznemu korzystaniu z Internetu

“Wakacje z Gigantami” to letnia odsłona “Szkoły z Gigantami”, warsztatów które odbyły się pod patronatem honorowym Ministra Edukacji oraz Ministerstwa Cyfryzacji. Z uwagi na duże zainteresowanie minionymi warsztatami oraz dużą ilością zapytań o kolejną edycję, już 7 lipca uruchamiamy warsztaty w okresie wakacyjnym.

Warsztaty są całkowicie bezpłatne i podzielone są na 2 grupy wiekowe, dla których program został specjalnie dopasowany. Warsztaty będą prowadzone w formie webinaru. Każde spotkanie trwa 2 godziny lekcyjne (1,5 h).

Projekt organizowany jest przez szkołę Giganci Programowania, oferująca od ponad 5 lat kursy programowania dla dzieci i młodzieży. Trenerzy prowadzący zajęcia to doświadczeni i aktywni zawodowo programiści oraz specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa.

Szczegółowy harmonogram i zakres tematyczny warsztatów znajduje się pod linkiem:

>>WAKACJE Z GIGANTAMI: SCRATCH, 9 - 12 LAT>>

>>WAKACJE Z GIGANTAMI: PYTHON, 13 - 18 LAT>>

Warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest rejestracja oraz wybranie docelowej grupy dla ucznia poprzez poniższy formularz:

>>FORMULARZ ZAPISU<<

Gorąco zachęcamy szkoły do przekazania informacji o darmowych warsztatach online swoim uczniom, aby mogli wziąć udział w wakacyjnych zajęciach poświęconych podstawom programowania oraz zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem w Internecie.

Poniżej przesyłamy przykładowy komunikat, jaki mogą Państwo opublikować na stronie internetowej szkoły lub na profilach społecznościowych wraz z grafiką.

Drodzy uczniowie!

W te wakacje możecie spróbować swoich sił w programowaniu! Jeśli lubicie spędzać czas przed komputerem i interesuje Was świat nowych technologii, weźcie udział w darmowych warsztatach online z programowania w języku Scratch lub Python!

Zapiszcie się na “Wakacje z Gigantami” i przekonajcie się czy drzemie w Was natura kodera! Na zajęcia zapraszają @Giganci Programowania.

Zapraszamy do rejestracji!

Aby nie przegapić żadnych informacji zapraszamy do obserwowania nas
na Facebooku https://www.facebook.com/giganciprogramowania
 i Instagramie https://www.instagram.com/giganciprogramowania

Pozdrawiamy,

Giganci Programowania

www.giganciprogramowania.edu.pl/

Sprawozdanie z akcji

SPRAWOZDANIE Z AKCJI EDUKACYJNEJ

„LEKCJA O FUNDUSZACH EUROPEJSKICH. PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ III”

DLA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

Organizator akcji -   Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Cele akcji:

1. przybliżanie młodzieży tematyki przedsiębiorczości,
  2. budowanie przedsiębiorczych postaw,
  3. rozwijanie umiejętności pracy zespołowej,
  4. informowanie o tym, jak Fundusze Europejskie wspierają tworzenie i rozwój firm.

Szkolny koordynator: Aneta Ramotowska

Akcja w szkole przeprowadzona była w okresie październik – listopad 2019r.

Uczniowie grupy ekonomicznej klasy IIa uczestniczyli w dwóch jednostkach lekcyjnych prowadzonych przez Panią Anetę Ramotowską na temat: Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III” dla szkół ponadpodstawowych”. W trakcie zajęć uczniowie opracowywali model biznesowy Business Model Canvas oraz grali w grę planszową - Czas na Start up.

Po realizacji lekcji uczeń potrafi:

• określić kluczowe informacje dot. pomysłu na biznes,
  • stworzyć model biznesowy Business Model Canvas,
  • określić szanse powodzenia w realizacji pomysłu na biznes, uzupełnić uproszczony wniosek do platformy startowej dla nowych pomysłów,
  • opisać, jak działają Platformy startowe (w tym jakie wsparcie w rozwoju biznesu oferują młodym ludziom),
  • uzasadnić rolę współpracy, kompetencji miękkich oraz postaw przedsiębiorczych w realizacji pomysłu na biznes,
  • wyszukać informacje nt. Funduszy Europejskich,
  • wyszukać informacje nt. platform startowych.

W trakcie trwania akcji edukacyjnej przeprowadzano również  konkurs na hasło promujące fundusze europejskie oraz 4. uczniów wzięło udział w rozgrywkach gry planszowej Czas na Start up na etapie wojewódzkim

Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III

Wiemy, dlaczego warto być przedsiębiorczym – bierzemy udział w akcji „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III”!

Bycie przedsiębiorczym to nie tylko odpowiednia wiedza. To również zdolność do pracy
w zespole, umiejętność analizowania, podejmowania decyzji i planowania, a także autoprezentacji.

Wielu młodych ludzi zastanawia się, czy warto otworzyć własną firmę i jak osiągnąć sukces – dlatego my przystąpiliśmy do akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich Przedsiębiorczość III”, której organizatorem jest Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Dzięki udziałowi, nasi uczniowie nie tylko zwiększą poziom wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, ale także pobudzą w sobie postawy przedsiębiorcze i dowiedzą się w jaki sposób Fundusze Europejskie wspierają tworzenie i rozwój firm oraz jakie możliwości dają młodym ludziom.

W ramach tej akcji w naszej szkole odbędą się wyjątkowe zajęcia, podczas których uczniowie wcielą się w rolę młodych przedsiębiorców stawiających pierwsze kroki w świecie biznesu. Podstawowym materiałem dydaktycznym, który to umożliwi, jest gra planszowa „Czas na Start-up!”. Każdy jej uczestnik rozwinie swój własny start-up, aby stał się najlepszy na rynku. Oprócz gry uczniowie zapoznają się z filmem animowanym, nauczą się tworzyć uproszczony model biznesowy oraz wypełniać wniosek do Platform startowych dla nowych pomysłów.

Lekcje będą prowadzone na zajęciach z uczniami realizującymi program rozszerzony z geografii.