Olimpiada teologiczna

Sukcesy  naszych uczniów

Tradycją naszej szkoły jest udział uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w konkursach i olimpiadach teologicznych i religijnych.  Przygotowywane przez nauczycielkę religii s. Halinę Lipińską  SAC uczennice odniosły w tym roku szkolnym niemałe sukcesy,

Zespół złożony z Łucji Wądołowskiej z kl. I „d”LO  i Sary Zarębskiej z kl. I „a” LO okazał się najlepszy w wojewódzkich eliminacjach  IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie  organizowanej  przez Uniwersytet Warmińsko- Mazurski  w Olsztynie. Dziewczyny przygotowały film na temat: ”Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia”  oraz odpowiedziały na związane z nim pytania. Ich udział zaowocował uzyskaniem tytułu Finalisty OWOR.

Eliminacje wojewódzkie odbyły się 28 lutego 2020r.  Etap III, w którym dziewczęta miały reprezentować nasze województwo nie odbył się z powodu pandemii.

Podobny sukces, czyli uzyskanie tytułu finalisty  i kwalifikację do finału ogólnokrajowego odniosła  uczennica kl. I b  - Weronika Bąkowska, która 28 lutego 2020 reprezentowała  II  LO w  II etapie Ogólnopolskiej Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie, którą zorganizowała  Prowincja Matki Bożej Niepokalanej Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Ojców Franciszkanów).

Z kolei Wiktoria Szymborska z klasy I C zdobyła   2 miejsce w  Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Liturgicznej  SALVE  REGINA organizowany przez Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego (s. pallotynki).

Nasza reprezentantka Łucja Wądołowska otarła się o finał, zajmując 4 miejsce w diecezjalnym etapie  Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej „ Dumni z Ewangelii”, której organizatorem jest Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Warszawie.  W eliminacjach diecezjalnych brała także udział Sara Zarębska.

Serdecznie gratulujemy dziewczętom  sukcesów i życzymy kolejnych osiągnięć!