Olimpiada teologiczna

Sukcesy  naszych uczniów

 Tradycją naszej szkoły jest udział uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w konkursach i olimpiadach teologicznych i religijnych.  Przygotowywane przez nauczycielkę religii s. Halinę Lipińską  SAC uczennice odniosły w tym roku szkolnym niemałe sukcesy, 

 Zespół złożony z Łucji Wądołowskiej z kl. I „d”LO  i Sary Zarębskiej z kl. I „a” LO okazał się najlepszy w wojewódzkich eliminacjach  IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie  organizowanej  przez Uniwersytet Warmińsko- Mazurski  w Olsztynie. Dziewczyny przygotowały film na temat: ”Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia”  oraz odpowiedziały na związane z nim pytania. Ich udział zaowocował uzyskaniem tytułu Finalisty OWOR.

Eliminacje wojewódzkie odbyły się 28 lutego 2020r.  Etap III, w którym dziewczęta miały reprezentować nasze województwo nie odbył się z powodu pandemii.

         Podobny sukces, czyli uzyskanie tytułu finalisty  i kwalifikację do finału ogólnokrajowego odniosła  uczennica kl. I b  - Weronika Bąkowska, która 28 lutego 2020 reprezentowała  II  LO w  II etapie Ogólnopolskiej Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie, którą zorganizowała  Prowincja Matki Bożej Niepokalanej Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Ojców Franciszkanów). 

           Z kolei Wiktoria Szymborska z klasy I C zdobyła   2 miejsce w  Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Liturgicznej  SALVE  REGINA organizowany przez Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego (s. pallotynki).

           Nasza reprezentantka Łucja Wądołowska otarła się o finał, zajmując 4 miejsce w diecezjalnym etapie  Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej „ Dumni z Ewangelii”, której organizatorem jest Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Warszawie.  W eliminacjach diecezjalnych brała także udział Sara Zarębska.

 Serdecznie gratulujemy dziewczętom  sukcesów i życzymy kolejnych osiągnięć!

 

Szkoła

gsuite 

email

LO braz 2020small

eg p

logo

  lukasz wisniewski

Łukasz Wiśniewski 


bezpieczna szkola


LISTA JEDNOSTEK NIEODPŁATNEGO

PORADNICTWA DLA

MIESZKAŃCÓW POWIATU PISKIEGO


W rankingu Perspektyw mamy brązową odznakę

ranking lit tarcza 2019

Współpracujemy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie:

Wydział Biologii i Biotechnologii

logo wbib2

Wydział Nauk Ekonomicznych

<=Relacja z podpisania porozumienia


 sdim

 


uwm

Wydział  Matematyki i Informatyki

wmil logo


wmil strefa


kiedymyyjemy180x120

100 lat

bohater ON

szk wierna dziedz

logo szk niepodlegla

szkoła pamięta


ankieta


logo small


25 lat


sponsorzy


logo cke


W szkole panuje życzliwa, rodzinna atmosfera, która sprzyja uzyskaniu jak najlepszych efektów wychowawczych i dydaktycznych. Absolwent naszej szkoły jest w pełni ukształtowany do podejmowania decyzji związanych ze swoim przyszłym życiem. Jest tolerancyjny, wrażliwy na potrzeby drugiego człowieka a także ma ukształtowaną postawę chrześcijańską i patriotyczną

 

 

PE logo www min 

dyplom small