„Rodzaj ludzki jest nienasycony w swej chciwości.”

Arystoteles

REGULAMIN MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

„ŚWIADOMY KONSUMENT”

1. Organizator konkursu

II Liceum Ogólnokształcące w Piszu we współpracy z Wydziałem Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Giżycku ogłasza konkurs plastyczny dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych pod hasłem „Świadomy konsument”.

1. Cele konkursu
  • wzrost świadomości ekologicznej dotyczącej zagrożeń wynikających z konsumpcyjnego stylu życia;
  • wzbudzenie zainteresowania ekologią i ochroną środowiska;
  • rozbudzenie twórczej postawy wobec świata i siebie;
  • rozwijanie zdolności poznawczych, obserwacji, myślenia i wyobraźni;
  • rozwijanie praktycznych umiejętności i sprawności manualnych.

• Warunki uczestnictwa
  1. Konkurs ma charakter otwarty, a udział w nim jest bezpłatny.
  2. Uczestnicy mają za zadanie wykonanie samodzielnie jednej pracy plastycznej na temat „Świadomy konsument”.
  3. Udział w konkursie ma charakter międzyszkolny i jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Piszu.
  4. Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu.
  5. Jury będzie oceniać prace w dwóch kategoriach:

I grupa - klasy IV- VIII szkoły podstawowe

II grupa - klasy szkół ponadpodstawowych

1. Jeden autor może przesłać jedną pracę plastyczną.
  2. Format prac plastycznych- A4 lub A3.
  3. Dopuszcza się tylko prace wykonane na papierze w dowolnej technice- nie   dozwolone jest użycie produktów spożywczych, np. kasz, makaronów, ryżu, itp.
  1. Nagrody będą przyznawane indywidualnie.
  2. Do prac należy dołączyć zgodę rodziców/prawnych opiekunów (załącznik nr 1 regulaminu) podpisaną przez rodzica/prawnego opiekuna.
  1. Prace plastyczne należy podpisać czytelnie na odwrocie podając imię i nazwisko, klasę oraz nazwę szkoły.
  1. Prace niepodpisane oraz bez podpisanej zgody rodziców/prawnych opiekunów nie będą zakwalifikowane do konkursu.
  1. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenie prac powstałych podczas przesyłki.

1. Kontakt

W sprawach merytorycznych i organizacyjnych - p. Aneta Ramotowska-tel. 510462710

1. Termin i adres nadsyłania (złożenia) prac konkursowych

Prace plastyczne wraz z podpisaną zgodą rodziców/prawnych opiekunów należy przesłać za pośrednictwem szkoły w terminie do 26 marca 2020 roku (decyduje data stempla pocztowego) do II Liceum Ogólnokształcącego, ul. Młodzieżowa 26, 12-200 Pisz z dopiskiem: konkurs plastyczny „Świadomy konsument” lub dostarczyć osobiście do sekretariatu II Liceum Ogólnokształcącego w Piszu.

1. Rozstrzygnięcie konkursu

Jury powołane przez organizatora konkursu wybierze najciekawsze prace indywidualne ilustrujące najlepiej temat przewodni „Świadomy konsument” biorąc pod uwagę kryteria oceny:

• estetyka wykonanych prac;
  • oryginalność, pomysłowość;
  • zgodność pracy z tematem;
  • walory artystyczne jak: kompozycja, gama kolorystyczna, technika wykonania.

Przyznane zostaną trzy nagrody rzeczowe w każdej kategorii wiekowej.

Jury zastrzega sobie prawo do innego podziału nagród i do przyznania dodatkowych wyróżnień.

• Ogłoszenie wyników konkursu

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi na stronie internetowej II Liceum Ogólnokształcącego w Piszu www.lo2.pisz.pl w terminie do 8 kwietnia 2020 roku.

• Publikacje prac

Wybrane przez jury prace umieszczone zostaną na wystawie, którą będzie można obejrzeć podczas konferencji naukowej, która odbędzie się 21 kwietnia w auli

II Liceum Ogólnokształcącego w Piszu. Z chwilą nadesłania/przekazania prac przechodzą one na własność Organizatora. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na bezpłatne wykorzystanie nadesłanych prac konkursowych w ramach działalności Organizatora.

1. Uwagi dodatkowe
  • Regulamin konkursu plastycznego wraz z załącznikiem nr 1 umieszczone są na stronach internetowych II Liceum Ogólnokształcącego w Piszu lo2.pisz.pl
  • Prace niezgodne z regulaminem nie będą brane pod uwagę.
  • Rozstrzygnięcie jury jest ostateczne. Od werdyktu nie przysługuje odwołanie.
  • Osoby nagrodzone i wyróżnione zostaną powiadomione osobiście.
  • Wręczenie nagród nastąpi w dniu 21 kwietnia 2020 roku w auli szkoły

II Liceum Ogólnokształcącego w Piszu podczas konferencji naukowej.

• Wszelkie sprawy nie uwzględnione w regulaminie rozstrzyga Organizator.

Załącznik