20 grudnia odbyły się w szkole wigilie klasowe, jasełka i konkurs kolęd.

Młodzież II Liceum Ogólnokształcącego pod opieka siostry Haliny Lipińskiej, wystawiła w tym roku dla społeczności szkolnej Jasełka :  Wigilia Karoliny.

Scenariusz wprowadził uczniów w życie współczesnego człowieka, który gdzieś po drodze, w różnych sprawach, gubi prawdę o istocie Bożego Narodzenia. Potrzebna jest interwencja Aniołów, którzy są na szczęście w bliskich relacjach z Karoliną. To dzięki niej Jezus wchodzi w życie jej rodziny. Zatrzymuje ich przy sobie wykorzystując różne przypadkowe wydarzenia, które są dziełem ich Aniołów Stróżów. Ze sceny teatralnej wybrzmiała prawda nie tylko o Bożym Narodzeniu, ale i o tym, że mamy blisko siebie naszych Aniołów Stróżów i warto dostrzec ich obecność oraz pomoc. Są niezastąpieni.

gsuite