Święto Niepodległości Polski

Szkolne obchody Narodowego Dnia Niepodległości odbyły się w II LO w Piszu 8 listopada 2019 roku. W programie artystycznym wystąpili uczniowie: Sandra Zegarowicz, Kacper Komosa, Amelia Zalewska, Dagmara Wróblewska, Eryk Zegarowicz, Gabriela Trupacz, Julia Danielska, Gabriela Przygoda, Gabriela Brózio, Izabela Pelc, Patrycja Raszczyk, Wiktoria Szymborska. W przygotowanie uroczystości zaangażowani byli także Mikołaj Sieradzki i Aleksandra Stachelek. Autorami dekoracji na auli i różnych miejscach szkoły były Paulina Wiśniewska, Julia Surawska, Katarzyna Krzyżańska, Eliza Rybka, Wiktoria Filipkowska, Kornelia Brutkowska. Uroczystości przygotowali nauczyciele Elżbieta Chrostowska, Andrzej Niewczas, Damian Żyluk. Autorem zdjęć z uroczystości jest pani Zofia Filipkowska. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy.
      Podczas uroczystości wspólnie zaśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu. W szkole obowiązywał strój galowy, który ozdobiliśmy biało- czerwonymi wstążeczkami. Podczas koncertu usłyszeć można było utwory- ..Bogurodzica", "Rota", "Legiony". "Biały krzyż", "Białe róże", "Żeby Polska była Polską", "Taki kraj". Uczniowie przedstawili także teksty Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Piotra Skargi, Józefa Piłsudskiego i tekst przysięgi Armii Krajowej.

gsuite