NOWY OGÓLNIAK SZKOŁĄ PRZYJAZNĄ ŚRODOWISKU

Jednym z najważniejszych problemów współczesnego świata jest ochrona środowiska.

Człowiek,żyjący początkowo w symbiozie z przyrodą wraz z rozwojem nauki i techniki zaczął ją przekształcać.

Smog, efekt cieplarniany, ekstremalne zjawiska pogodowe powodują, że  aktualnie narasta konieczność przewartościowania postaw człowieka względem przyrody.cy początkowo w symbiozie z przyrodą wraz z rozwojem nauki i techniki zaczął ją przekształcać.

Uczniowie „Nowego Ogólniaka” postawy proekologiczne kształtują poprzez: udział w konkursach, projektach, wystawach, zbiórkę baterii i makulatury, happeningi, prelekcje, spotkania z uczniami różnych szczebli.

Bardzo ciekawy projekt przeprowadzili uczniowie liceum dotyczący inwentaryzacji bocianów w powiecie piskim. Wczesną wiosną lokalizowali i zaznaczali na mapie powiatu piskiego bocianie gniazda, Następnie obserwowali i udokumentowali termin przylotu bocianów do „swoich” gniazd. Cały projekt zakończył się stworzeniem wystawy fotograficznej, która zagościła w Muzeum Przyrodniczym Mazurskiego Parku Krajobrazowego w Krutyni.

 

Działania ekologiczne przeprowadzamy współpracując z instytucjami: Mazurskim Parkiem Krajobrazowym, Nadleśnictwem Pisz, Fundacją Wielkich Jezior Mazurskich oraz Starostwem Powiatowym w Piszu.

Uhonorowaniem działań uczniów i nauczycieli II Liceum Ogólnokształcącego jest uzyskanie Certyfikatu Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Przyjazna Środowisku”

Koordynator działań: Aneta Ramotowska- nauczyciel II LO w Zespole Szkół Nr 1 w Piszu

Szkoła

email

LO braz 2020small

eg p

logo

  lukasz wisniewski

Łukasz Wiśniewski 


bezpieczna szkola


LISTA JEDNOSTEK NIEODPŁATNEGO

PORADNICTWA DLA

MIESZKAŃCÓW POWIATU PISKIEGO


W rankingu Perspektyw mamy brązową odznakę

ranking lit tarcza 2019

Współpracujemy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie:

Wydział Biologii i Biotechnologii

logo wbib2

Wydział Nauk Ekonomicznych

<=Relacja z podpisania porozumienia


 sdim

 


uwm

Wydział  Matematyki i Informatyki

wmil logo


wmil strefa


kiedymyyjemy180x120

100 lat

bohater ON

szk wierna dziedz

logo szk niepodlegla

szkoła pamięta


ankieta


logo small


25 lat


sponsorzy


logo cke


W szkole panuje życzliwa, rodzinna atmosfera, która sprzyja uzyskaniu jak najlepszych efektów wychowawczych i dydaktycznych. Absolwent naszej szkoły jest w pełni ukształtowany do podejmowania decyzji związanych ze swoim przyszłym życiem. Jest tolerancyjny, wrażliwy na potrzeby drugiego człowieka a także ma ukształtowaną postawę chrześcijańską i patriotyczną

 

 

PE logo www min 

dyplom small