Promujemy aktywne czytanie lektur.

Od kilku lat gimnazjaliści każde omówienie lektury kończą projektem promującym twórcze czytanie. Nagrywają filmy interpretujące fragmenty tekstu, tworzą przedstawienia lub krótkie scenki. Uczą się poprawnego i głośnego czytania ze sceny, a przy tym świetnie się bawią, pokazując swój pomysł na odbiór szkolnych lektur. W tym roku klasa Ib gimnazjum miała za zadanie przenieść na scenę ulubiony fragment z powieści M. Musierowicz "Córka Robrojka". Ich sceniczne wprawki zostały wysoko ocenione przez opiekunkę projektu - Z. Filipkowską.