Nieprzypisane

Konkurs plastyczny o historii Polski

Katarzyna Rakowska  z IA zajęła I miejsca w konkursie plastycznym w kategorii szkół ponadpodstawowych na projekt karty pocztowej pt,, Katyń pamiętamy". Organizatorzy konkursu to Instytut Pamięci Narodowej delegatura w Olsztynie, Kuratorium Oświaty w Olsztynie , Stowarzyszenie Rodzina Katyńska i Przedszkole Miejskie nr 37 w Olsztynie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu z naszej szkoły.

Projekt z j. niemieckiego

Piosenka Namiki pt. Lieblingsmensch była inspiracją do zrealizowania mini-projektu z języka niemieckiego. W zadanie to zaangażowanych było 10 uczniów, którzy oprócz kompetencji językowych związanych z nauką języka niemieckiego, mogli rozwijać również swoje zainteresowania związane z np.montażem.
Zapraszamy do wysłuchania piosenki!

Informacja

Informujemy, że II Liceum Ogólnokształcące w Piszu pracuje w godzinach 7.00 - 15.00.

Sekretariat szkoły jest czynny w godzinach 8.00- 14.00.

Jednak w miarę możliwości prosimy o załatwianie spraw telefonicznie lub drogą elektroniczną.

telefon: 874232143

Olimpiada teologiczna

Sukcesy  naszych uczniów

Tradycją naszej szkoły jest udział uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w konkursach i olimpiadach teologicznych i religijnych.  Przygotowywane przez nauczycielkę religii s. Halinę Lipińską  SAC uczennice odniosły w tym roku szkolnym niemałe sukcesy,

Zespół złożony z Łucji Wądołowskiej z kl. I „d”LO  i Sary Zarębskiej z kl. I „a” LO okazał się najlepszy w wojewódzkich eliminacjach  IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie  organizowanej  przez Uniwersytet Warmińsko- Mazurski  w Olsztynie. Dziewczyny przygotowały film na temat: ”Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia”  oraz odpowiedziały na związane z nim pytania. Ich udział zaowocował uzyskaniem tytułu Finalisty OWOR.

Eliminacje wojewódzkie odbyły się 28 lutego 2020r.  Etap III, w którym dziewczęta miały reprezentować nasze województwo nie odbył się z powodu pandemii.

Podobny sukces, czyli uzyskanie tytułu finalisty  i kwalifikację do finału ogólnokrajowego odniosła  uczennica kl. I b  - Weronika Bąkowska, która 28 lutego 2020 reprezentowała  II  LO w  II etapie Ogólnopolskiej Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie, którą zorganizowała  Prowincja Matki Bożej Niepokalanej Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Ojców Franciszkanów).

Z kolei Wiktoria Szymborska z klasy I C zdobyła   2 miejsce w  Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Liturgicznej  SALVE  REGINA organizowany przez Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego (s. pallotynki).

Nasza reprezentantka Łucja Wądołowska otarła się o finał, zajmując 4 miejsce w diecezjalnym etapie  Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej „ Dumni z Ewangelii”, której organizatorem jest Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Warszawie.  W eliminacjach diecezjalnych brała także udział Sara Zarębska.

Serdecznie gratulujemy dziewczętom  sukcesów i życzymy kolejnych osiągnięć!

gsuite