Nieprzypisane

Pedagog szkolny

Samopoznanie jest podstawą do samorozwoju i równowagi psychicznej. Każdy człowiek powinien znać siebie, znać swoje mocne i słabe strony, aby  lepiej siebie zrozumieć i akceptować. Testy mogą pomóc w samopoznaniu i rozwijaniu talentów, ponieważ każdy człowiek jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju.  Jeśli chcesz lepiej siebie poznać, zachęcam do wykonania poniższych testów.

Olimpiada wiedzy o obronie cywilnej

PIERWSI W WOJEWÓDZTWIE W OLIMPIADZIE WIEDZY O OBRONIE CYWILNEJ

Uczniowie II LO w Piszu Katarzyna Cieloszczyk (IIIa) i Maciej Samul (IIIb), reprezentujący Powiat Piski, w dniu 6 marca 2020r. uzyskali I miejsce w XXV Wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy o Obronie Cywilnej w Olsztynie. Jest to jeden z najtrudniejszych konkursów, ponieważ obejmuje wiedzę z zakresu ochrony przeciwpożarowej, zabiegów i procedur sanitarnych, prawa o ruchu drogowym oraz znajomość procedur udzielania pierwszej pomocy. W finale uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną a następnie umiejętnościami. Kasia i Maciek byli najlepsi po raz kolejny w Powiecie Piskim oraz pokonali 4 najlepsze zespoły w województwie warmińsko-mazurskim. GRATULACJE!
Ewa Tutas

„Rodzaj ludzki jest nienasycony w swej chciwości.”

Arystoteles

REGULAMIN MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

„ŚWIADOMY KONSUMENT”

1. Organizator konkursu

II Liceum Ogólnokształcące w Piszu we współpracy z Wydziałem Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Giżycku ogłasza konkurs plastyczny dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych pod hasłem „Świadomy konsument”.

Czytaj więcej...

20 grudnia odbyły się w szkole wigilie klasowe, jasełka i konkurs kolęd.

Młodzież II Liceum Ogólnokształcącego pod opieka siostry Haliny Lipińskiej, wystawiła w tym roku dla społeczności szkolnej Jasełka :  Wigilia Karoliny.

Scenariusz wprowadził uczniów w życie współczesnego człowieka, który gdzieś po drodze, w różnych sprawach, gubi prawdę o istocie Bożego Narodzenia. Potrzebna jest interwencja Aniołów, którzy są na szczęście w bliskich relacjach z Karoliną. To dzięki niej Jezus wchodzi w życie jej rodziny. Zatrzymuje ich przy sobie wykorzystując różne przypadkowe wydarzenia, które są dziełem ich Aniołów Stróżów. Ze sceny teatralnej wybrzmiała prawda nie tylko o Bożym Narodzeniu, ale i o tym, że mamy blisko siebie naszych Aniołów Stróżów i warto dostrzec ich obecność oraz pomoc. Są niezastąpieni.

Wizyta ks. biskupa Jerzego Mazura

3 grudnia 2019 r. o godz. 11.45 naszą szkołę odwiedził ks. biskup Jerzy Mazur.

Spotkanie odbyło się w sali gimnastycznej według programu:
1. Pieśń na przywitanie: ,,Bądź pozdrowiony gościu nasz".
2. Powitanie:
- Pani Małgorzata Oświęcimko - dyrektor II LO w Piszu,
- Rodzic,
- Łucja Wądołowska, Kacper Komosa - przewodniczący Samorządu Uczniowskiego.
3. Montaż słowno-muzyczny.
4. Słowo księdza biskupa do młodzieży połączone z błogosławieństwem pasterskim.
5. Spotkanie z pracownikami szkoły.

Wycieczka do Warszawy

29 listopada nasi uczniowie byli na wycieczce w Warszawie. Uczestniczyli w warsztatach w Muzeum Narodowym na temat sztuki klasycyzmu i romantyzmu a wieczorem  obejrzeli w Teatrze Roma musical Aida.